Kontakt

Kundtjänst

Adressändring? Utebliven tidning?
Anmäl här!

Kontakt
kundtjanst@etc.se
08-410 359 00

Post
ETC Förlag
Box 4403
102 68 Stockholm

Annons

Jim Berg
Marknadschef
0705-95 27 87
jim.berg@etc.se

Dagens ETC

Kontakt
Telefon 08-410 357 00 (växel)
dagens@etc.se

Tipsa oss!
Telefon 08-410 357 00
tipsa@etc.se

Debatt (Dagens ETC – övriga tidningar via respektive redaktör)
debatt@etc.se
Redaktör:
Anna-Maria Carnhede

Frilans
Skicka artikelförslag till:
frilans@etc.se

Fakturor från frilansar
Märk med namn på vår kontakt, ställ på 30 dagar och skicka till ekonomi@etc.se.
Vårt organisationsnummer är 556585-5862.

Redaktion på Dagens ETC

Johan Ehrenberg
Ansvarig utgivare
johan@etc.se

Andreas Gustavsson
Chefredaktör och vd
0708-48 57 15
andreas.gustavsson@etc.se

Signe Lidén
Redaktionschef, tf nyhetschef
070-680 8360
signe.liden@etc.se

Rebecka Bohlin
Nyhetschef
070-435 6167
rebecka.bohlin@etc.se

Andrea Wesslén
Assisterande nyhetschef
070-840 48 15
andrea.wesslen@etc.se

Anna-Maria Carnhede
Redaktör med frilans-, debatt- och kröniköransvar
anna-maria.carnhede@etc.se

Maria Holm
Miljöredaktör
maria.holm@etc.se

Eigil Söderin
Reporter (gräv)
0762-16 76 16
eigil.soderin@etc.se

Gunnar Wesslén
Redaktionsledning
gunnar.wesslen@etc.se

Kristin McMillen
Webbredaktör
kristin.mcmillen@etc.se

Sam Linderoth
Webbreporter
070-848 57 10
sam.linderoth@etc.se

Karin Holmberg
Reporter (Stockholm)
0706-03 57 19
karin.holmberg@etc.se

Daniel Rossetti
Reporter (Stockholm)
0766-712 821
daniel.rossetti@etc.se

Jörgen Lund
Reporter (Stockholm)
070-993 5958
jorgen.lund@etc.se

Malin Jansson
Reporter (Stockholm)
0766-712 961
malin.jansson@etc.se

Adolfo Diaz
Reporter (Stockholm)
adolfo.diaz@etc.se

Karin Annebäck (föräldraledig tom oktober 2017)
Reporter (Göteborg)
karin.anneback@etc.se

Stina Berglund
Reporter (föräldraledig)
stina.berglund@etc.se

Christopher Holmbäck
Reporter (Malmö)
0706-69 84 66
christopher.holmback@etc.se

Dag Ankersen
Reporter (Malmö)
076-671 29 02
dag.ankersen@etc.se

Karl Grauers
Reporter (Malmö)
0708-48 57 17
karl.grauers@etc.se

Henrik Johansson
Redigeringschef
henrik.johansson@etc.se

Olof Rydén
Redigerare
olof.ryden@etc.se

Karl Skagerberg
Redigerare
karl.skagerberg@etc.se

Daniel Andreasson
Redigerare
daniel.andreasson@etc.se

Jakob Jörlås
Redigerare
jakob.jorlas@etc.se

Sandra Berg
Redigerare
sandra.berg@etc.se

Maja Borg
Redigerare
maja.borg@etc.se

Mats Petersson
Redigerare
mats.petersson@etc.se

Jenny Lindström
Redigerare
jenny.lindstrom@etc.se

Hilda Arneback
Redigerare/foto
hilda.arneback@etc.se

Hanna Gimstedt
Korrektur/språkvård
hanna.gimstedt@etc.se

Post
Dagens ETC
Box 4403
102 68 Stockholm

ETC

Annie Hellquist
Redaktör
076-32 487 22
annie.hellquist@etc.se

Emma Sundelin
Redaktör
0763-11 89 39
emma.sundelin@etc.se

Anton Borgström
Redaktör (föräldraledig)
anton.borgstrom@etc.se
0736–35 31 08

Ulrika Lindahl
VD ETC Lokaltidningar
ulrika.lindahl@etc.se
070-395 01 94

Anna Lorentzon
Redaktionsledare ETC Lokaltidningar
anna.lorentzon@etc.se
076-071 29 26

Elisabeth Pettersson
Webbredaktör ETC Lokaltidningar
elisabeth.pettersson@etc.se
070-840 45 74

ETC Stockholm

>> Gå till sajten

stockholm@etc.se

Gustav Gelin
Redaktör
gustav.gelin@etc.se

Dagstidningen ETC Göteborg

>> Gå till sajten

goteborg@etc.se

Hanna Strömbom
Chefredaktör
hanna.strombom@etc.se
0766-712903 

ETC Malmö

>> Gå till sajten

malmo@etc.se

Jenny Wickberg
Redaktör
jenny.wickberg@etc.se
073-680 1332

ETC Norrköping

>> Gå till sajten

norrkoping@etc.se

Malin Wernström
Redaktör 
malin.wernstrom@etc.se
076-671 25 52

Lisa Karlsson (tjänstledig)
Redaktör
lisa.karlsson@etc.se
076-671 25 52

ETC Bergslagen

>> Gå till sajten

bergslagen@etc.se

Rolf Larsson
Redaktör
rolf.larsson@etc.se
070-219 73 33

ETC Jönköping

>> Gå till sajten

jonkoping@etc.se

Andreas Söderlund
Redaktör
andreas.soderlund@etc.se
076-167 83 74

ETC Sundsvall

>> Gå till sajten

sundsvall@etc.se

Thomas Ekenberg
Redaktör
thomas.ekenberg@etc.se
070-592 44 67

Kerstin Stickler
Redaktör
kerstin.stickler@etc.se

ETC Umeå

>> Gå till sajten

umea@etc.se

Liselott Holm
Redaktör
liselott.holm@etc.se
076-671 27 64

ETC Uppsala

>> Gå till sajten

uppsala@etc.se

Malin Beeck
Redaktör
malin.beeck@etc.se
073-991 88 34

ETC Västerås

>> Gå till sajten

vasteras@etc.se

Joni Nykänen
Redaktör
joni.nykanen@etc.se
076-671 29 41

ETC Växjö

>> Gå till sajten

vaxjo@etc.se

Linda Alfons
Reaktör
linda.alfons@etc.se
076-671 29 42
 

ETC Örebro

>> Gå till sajten

orebro@etc.se

Mirja Mattson
Redaktör
mirja.mattsson@etc.se
070-849 87 18